Poradna

Poradna je stránka kde najdete odpovědi na nejčastější otázky ohledně dění v našem Aikido klubu, oblečení na Aikido, platbách atd….
Neašli jste tu odpověď na vaši otázku napište nám, určitě vám odpovíme.


Jsme začátečník a nevím co si mám vzít na sebe na první trénink.

Honza

Když se rozhodneš přijít na trénink, SUPER! chtělo to odvahu. Vezmi si něco pohodlného, myslím tím tričko a volné kalhoty/tepláky/leginy pak se budou hodit přezůvky a ručník.
Cvičíme naboso na žíněnkách/tatami tak obuv řešit nemusíš. Přezůvky jsou vhodné pro přechod šatna <-> tělocvična. První trénink je vždy o objevování, ptaní se a trochu obav. Můžeš být v klidu, mám rádi všechny kdo projeví zájem o Aikido, doptej se na učitele a ten ti poví vše co a jak se má dělat v hodině, pak tvé zapadnutí do hodiny bude o to víc klidnější.


Kolik se platí za cvičení? Můžu platit na účet?

Kamil

U nás se hradí členské příspěvky buď měsíčně nebo ročně.
Měsíční členský příspěvek činní 800 CZK na měsíc.
„Roční“ členský příspěvek na školní rok (září-červen), tj. 10 měsíců, činní 6000 CZK, jedná se o zvýhodněnou platbu.
Vyjímečně lze platit za jednotlivý trénink, což je 250 CZK.
Co se týká úhrady tak preferujeme bezhotovostní převod na náš Aikido účet: 1150815090/3030. Do poznámky k platbě vždy uvádějte své jméno.


Jsem už starší pán, je mi 52, ale chtěl jsem vždycky dělat Aikido, mám na to ještě vůbec?

Karel

Tak to u nás Karle najdeš i své vrstevníky ;-), věk je asi ta nejmenší limita. Většinou nás limituje lenost, čas, nové lásky, práce, rodina a jiné aktivity. Jestliže jsi se rozhodl začít a jsi zdravý tak není vůbec o čem. Po pár trénincích můžeš vyhovnotit zda na to máš. První trénink je vždy obtížný, vše nové, pohyb, pády, techniky, člověk je nadšen co viděl, a zároveň zmaten že mu nic nejde. TO JE NORMÁLNÍ. Každý z nás si tím prošel. Chce to vydržet pár tréniků a pak si říct, aha tak toto je asi Aikido.


Chodí k vám i nějaké dívky, nebo ženy? Mám ráda Japonsko a Aikido se mi už dlouho líbí, ale nechci cvičit sama mezi chlapama, i když asi jako sebeobrana to může být dobrá průprava?

Linda

Bez obav Lindo, ano chodí k nám i dívky a ženy. A jde jim to velmi dobře. Ženy jsou většinou šikovnější a muži silnější. Ale díky Aikido poznáte, že síla není všechno. Osvojíte si techniky, páky, hody a další věci které vám mohou být k užitku. Člověk praktikující Aikido získává zkušenosti na krizové situace, získává mentální trénink, dostává a účí se odpovědi na otázky „Co mám dělat v takovéto situaci?“, dále získá technické a praktické znalosti s praktickými zbraněmi jako tyč, nůž. No jsou to jen pozitiva Lindo, není se čeho obávat u nás cvičí muži i ženy, různých věkových skupin. Přijďte mezi nás.